Učebnicový antikvariát

středa 4. prosince 2013

Milé slečny,

dneska mě napadla taková myšlenka. Potřebovala jsem si půjčit knížku na jeden předmět, ale v knihovně (školní ani městské) ji neměli. Koukala jsem na internet, ale přišlo mi líto dát nějakých 280,- za učebnici, kterou sice přečtu, ale budu ji mít na půl roku a dál už ji asi moc potřebovat nebudu.

No, a protože nesnáším plýtvání (a už vůbec nesnáším plýtvání knihami/ učebnicemi), zavítala jsem do antikvariátu, kam jsem si chodila pro učebnice na střední škole. Přijde mi škoda kupovat novou, když vím, že tady jsou jimi zavalení (doslova - myslím že už ani nechtějí vykupovat což je škoda). Ta moje učebnice byla tedy zrovna jedna jediná, poslední ale byla tam a to je hlavní. Za 170,- a když pán viděl, v jakém je stavu (trochu slepená - ale to mě ani trochu nevadí) dal mi ji za 100,-. Myslím že to je super a chtěla jsem se o to s vámi podělit. Pokud sháníte učebnice, a nevadí vám, že už je někdo před vámi jednou vlastnil, zajděte do Myslíkovi 10, Praha 2. Myslím, že nebudete litovat. :)Já osobně mám z tohoto "kaufu" radost. Vím že je to hloupost, a maličkost, ale v maličkostech je největší síla. Teď už se to jen vše naučit - to bude podle mě mnohem horší.

Mějte se krásně :) nevyhazujte učebnice a držte mi palce dneska jdu pracovat do nočních hodin.

P.S.: Nedávno jsem si vzpomněla na jednu knížku - Na větrné hůrce. Mám hroznou chuť si ji přes Vánoce znovu přečíst :) Máte nějakou Vánoční knížku? 

4 komentáře:

 1. Odpovědi
  1. Dějiny českých zemí 2 :) už se na ní "těším" :D

   Vymazat
 2. Super antikvariát. Škoda, že u nás nič také nemáme ani učebnicové ani normálne :/ Nech ti to učenie ujde rýchlo :) Ja som si teraz kúpila pod stromček "Vianočné knihy" a teším sa na ich čítanie. Hádam sa s nimi naladím na vianočnú atmosféru. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda no, hlavně dnes si každý koupí novou ale potom by ji rád udal. Tak proč si ji už takhle nekoupit? hezky se o ni starat... škoda :) To věřím, já na to asi nebudu mít moc času, ale pokusím se... alespoň na chviličku... :)

   Vymazat

Dĕkuji mockrát za návštĕvu a komentář :*

 
template design by Studio Mommy (© copyright 2015)