How to dress up for a job interview

pondělí 19. září 2016

Krásný den!

Jak jistě dobře víte z mých předchozích článků, začala jsem po návratu do Prahy hledat nějaký ten stálejší úvazek v práci. Je to především proto, že cítím, jak jsem v jiných bytech svázaná a nemůžu si nic dělat po svém. Doma, ale i u Honzy jsou naše maminky, které máme oba moc rádi, ale také bychom si rádi vedli svou domácnost podle svého. Především já. A především kuchyň. Haha, schválně dejte vědět, jestli ten pocit znáte.


Po spoustě odeslaných životopisů (už bych je asi nespočítala ani na prstech obou rukou), motivačních dopisů (ty taky ne), vypracovaných úkolů pro copywritery (ty bych možná ještě spočítala), se mi stalo to, že kromě „Omlouváme se, ale vybrali jsme si někoho, kdo měl více zkušeností (přestože v inzerátu se jasně psalo, že zkušenosti nerozhodují), jsem byla pozvána na pár pohovorů. Sláva! No, a dnes bych se s vámi ráda podělila o to, co jsem si ten den vzala na sebe. Myslím si, že u pohovoru hodně záleží, do jaké společnosti jdete. Já jsem šla do takových, kde jsem předvídala, že oblečení nebude až takový problém, ale malinko víc „slavnostnější“ a malinko více „business“ by neuškodilo. Ne ale moc. Už jsem dokonce slyšela od lidí, že jim na pohovor přišel klučina v obleku a byl spíše pro smích, než pro dobrý dojem – s čímž se ale úplně neztotožňuji. Uznávám, je strašně těžké odhadnout, co si vzít a já bych to nepřeháněla ani na jednu stranu. Proto jsem dvakrát po sobě zvolila tento outfit. 


Za sebe bych doporučila jeden elegantní prvek, a zbytek doplnit nějakými basic kousky tak, aby k němu hezky sedly. Já jsem jako tento elegantní prvek zvolila kalhoty, které můžete vidět na fotkách. Jsou to klasické, společenské kalhoty, které jsou ale zajímavé délkou - jsou ke kotníkům a mají pásek, který se uváže jako taková veliká mašle. Kupovala jsem je v zimních slevách v Reservedu a tak si myslím, že už je asi neseženete, ale spoustu podobných, nebo i zajímavějších střihů jsem našla tady, na stránkách  otto-shop.cz. Zbytek už jsem doplnila jen obyčejným tričkem a klasickými mokasíny. Myslím si, že touto kombinací se nedá nic zkazit. Pokud však pokukujete po místě, které vyžaduje opravdový business look, doporučuji tričko vyměnit za bílou košili nebo halenku, což ještě třeba doplníte sáčkem. Můžete také zvolit lodičky, já mám ale jistější krok v botách bez podpatků, proto jsem zvolila ty :).

Nevolila jsem k outfitu ani kabelku, ale batůžek, protože ty mě v poslední době hodně baví a usnadňují mi život (a také mým bolavým ramenům). Tento mám také ze slev, z Alda. 


Důležité je samozřejmě na pohovor přijít včas! Po dlouhé době – snad od prvního stupně na základní škole, zase vlastním jedny hodinky. Myslím si, že na pohovoru byste měli telefon schovat do tašky, a moc jej nevytahovat. Abyste měli přehled o čase, jsou hodinky opravdu ideálním parťákem. Já jsem po těchto pokukovala snad rok! A konečně je můžu nosit. Jsou značky Meller , tak se na ně podívejte. Přijeli za mnou až ze Španělska (a to do druhého dne!), a líbí se mi, že je nikde nepotkávám (jako je tomu třeba u bloggerkami oblíbené značky DW). I cena byla přijatelná, stojí v přepočtu kolem dvou tisíc.


No, a když už budete v té práci, musíte si pořádně zapamatovat všechny schůzky, deadline, nebo třeba team buildingy. Nevím jak vy, ale já jsem stále papírový člověk, a diář je pro mě v tomto případě nezbytností. Ten letošní mám z Papelote , a už bych mohla začít pokukovat po nějakém na příští rok. Víte o nějakém?


Pochlubte se, v čem jste kdy byli na pohovoru vy? Inspirovala jsem vás trošku, nebo byste takto na pohovor rozhodně nevyrazili? :)

Mějte se krásně!

Kač <3 

2 komentáře:

  1. já už na pár pohovorech byla nejen na brigádu, ale i pracovních.Na pohovory jsem volila vždy oblečení, které bylo vhodné pro danou schůzku, pokud šlo o pohovor na místo, kde se pracue v obleku, volila jsem například šaty a lodičky a podobně... myslím si, že pokud jde člověk třeba během dne na více pohovorů je tvůj outfit ideální volbou :)

    Somethingbykate

    OdpovědětVymazat

Dĕkuji mockrát za návštĕvu a komentář :*

 
template design by Studio Mommy (© copyright 2015)