Výletníci na Hluboké

čtvrtek 21. července 2016

Ahoj všichni!Když jsme byli s bráchou mladší, prázdniny pro nás znamenali být jeden měsíc u táty (a u babičky) v Pražských Jinonicích a druhý měsíc jsme strávili s mamkou. Dneska bych si ráda zavzpomínala na ty Jinonické prázdniny. 

Táta musel samozřejmě chodit do práce, a tak se o nás starala babička. Běhali jsme po zahradě i po barákubrali jsme klid černobílému kocourovi Míšovi a vrcholem všeho bývalo to, že jsme babičce ukradli veškeré ovoce i zeleninu a ona si to k nám musela chodit kupovat. Jablíčko za korunu, dvě brambory za tři. Všecko jsme si dávali do kasiček a šetřili jsme si to na dobroty. 
Potom přišel táta z práce, na oko nám vynadal, že takhle obíráme chudinku babičku o důchod a někdy se do hry zapojil a také si zašel něco koupit. 


Často jsme se jezdili koupat do akvaparků, ale když měl i táta volno, často jsme se někam vydali na výletNa Slapy třeba. To jsou jedny z nejhezčích vzpomínek, co mám. Když bylo hezky, koupali jsme se na přehradě, když trochu méně, jeli jsme se třeba projet na koních. A když bylo úplně nejhůř, jeli jsme na nějaký hrad nebo zámek v okolí. Tenkrát jsme navštívili také Hlubokou, mě mohlo být možná čtrnáct, patnáct let? Vůbec nevím, ale tenhle výlet jsme si připomněli nedávno s Eliškou a Honzou, když jsme se sem vydali, protože jsme byli na víkend mimo Prahu. Prošli jsme si zahrady, dali jsme si zmrzlinu a absolvovali hlavní prohlídku. Pokud nemáte plány na víkend, určitě Hlubokou můžu jen doporučit! Zámek je opravdu nádherný, z venku vypadá úplně jako z pohádky. Prohlídka byla zajímavá, my jsme si z toho dělali trochu legraci (třeba o tom, že by nás mnohem víc bavila prohlídka tajných chodeb a takových těch míst, které se normálně nenavštěvují), takže jsme se víc smáli, než poslouchali. Hlavní trasa (A) vede druhým patrem, a jako studenti jsme platili 100,-. Ještě jsou trasy B a C - jedna z nich jsou soukromé pokoje a druhá kuchyně. Docela by mě zajímaly i kuchyně, ale tak třeba zase příště :). batoh Primark
šaty Zara
boty Converse (Food locker)Co vy, výletníci? Máte nějaké typy, kam po Čechách? Na seznamu máme ještě Krumlov, nebo třeba České Švýcarsko

Mějte se krásně, 
vaše Kač <3

6 komentářů:

 1. Vyzerá to tam nádherne, chválim aj fotky ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel jsou malinko rozostřené, protože se ještě sžíváme s novým objektivem. Příště už snad bude vše v pořádku, děkuji <3

   Vymazat
 2. Tam jsem ještě bohužel nebyla, takže mám další tip pro přítele na výlet :) Díky a sluší ti to!

  Style Solution fashion blog

  OdpovědětVymazat
 3. To je krásný vzpomínání na dětství. Já takhle vzpomínám na prázdniny v západních Čechách u babičky. Nejlepší zážitky byly prostě odtamtud :).
  Na Hluboké jsem taky byla a naprosto mě to tam uchvátilo, fakt jak z pohádky. Jinak v Krumlově jsem byla v červnu a tam se mi to taky moc líbilo. Do Českého Švýcarska pojedu v srpnu.
  Za sebe ještě doporučuju Český ráj a Český kras - úžasná příroda!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý má ty vzpomínky jiné, ale všichni je máme :): Zní to jako klišé, ale jsem strašně ráda za dětství (více-méně) bez počítačů (samozřejmě, že počítač jsme měli, a prali jsme se o hru Sims 2, ale neberu to tak, že bychom celé dny nedělali nic jiného :))
   Děkuji za typy, určitě si je napíši do nějakého cestovníčku :)

   Vymazat

Dĕkuji mockrát za návštĕvu a komentář :*

 
template design by Studio Mommy (© copyright 2015)